AVV behaalt het ultieme doel met de competitie op eigen baan

Barto Visser • 9 juli 2026

Afgelopen zondag vond de derde en laatste wedstrijd van de seniorencompetitie plaats op eigen baan in Valkenswaard. Na de promotie van vorig jaar, kwam AVV dit jaar uit in de tweede divisie. Het doel was simpel: handhaven. 

AVV begon de wedstrijd met een 19e plaats in het landelijke klassement. Vanaf plek 29 is er kans op degradatie. Dat lijkt misschien ver, maar tijdens een wedstrijd kan alles gebeuren! De atleten wisten wat hun te doen stond, op de thuisbaan ging het team nog één keer knallen. 

Het eerste PR sneuvelde al in het eerste halfuur van de wedstrijd. Nienke van den Boomen liep bijna een hele seconde van haar 100 meter horden PR af. Op hetzelfde moment verpulverde Vidar van Haren zijn PR op het hinkstapspringen met een geweldige sprong. Het publiek zag al dat de sprong ver was, maar de afzet was zo strak dat het nog even wachten was op de jury. De witte vlag ging gelukkig snel omhoog! Willem Pompen verbeterde vlak daarna ook zijn PR op het hordenlopen. 

Atleet springt over lat bij hoogspringen

Onno Hoogeveen stond dit seizoen bekend als de Mondo Duplantis van de MiLa door zijn PR steeds nét te verbeteren. Die titel heeft hij in Valkenswaard fenomenaal van zich afgeschud met een 800 meter onder de twee minuten! Een prestatie om trots op te zijn. Niels Maréchal won de 100 meter en de 200 meter zonder de race écht spannend te maken. Tessa van Slooten wist de spanning weer wat op te bouwen door haar beste worp tot de laatste poging te bewaren op het kogelslingeren. De adrenaline heeft mogelijk geholpen, want een uur later verbrak ze het clubrecord op het discuswerpen dat stamt uit 2014. 

Sanne van Dongen liep voor het eerst in de 60 op de 400 meter en verbrak daarmee haar persoonlijk record met meer dan een seconde! Fabienne Buijs nam voorbeeld aan Onno eerder dit seizoen en verbeterde met 15 honderdsten haar persoonlijk record op de 1500 meter. Arvo van Haren maakte zijn 5000 meter extra uitdagend door hard te starten, en liep vervolgens een PR van bijna 20 seconden. En dat terwijl zijn vorige PR slechts anderhalve maand oud was. 

Atleet rent over baan

Sophia van Pomeren pakte een mooie derde plaats op de 200 meter. Daarna was het alweer de beurt aan Fabienne, waarbij ze een persoonlijk record van meer 25 seconden liep op de 3000 meter. Het afsluitende onderdeel van de competitie is de 4x400m mixed, waarmee twee mannen en twee vrouwen lopen. Hier pakte AVV knap de tweede plaats! 

De dag werd op eigen baan afgesloten met friet en een snack. Met de inzet van de WOC, vrijwilligers, en vele juryleden van AVV was het een soepele wedstrijd, dat zich uitte in erg tevreden officials én atleten. Niet onbelangrijk is de eindpositie van AVV dit seizoen. AVV is op een 19e plaats geëindigd in het klassement, dit betekent dat het seniorenteam volgend jaar weer in de tweede divisie mag uitkomen. Een fantastisch resultaat, waar we als vereniging trots op mogen zijn! 

door Onno Hoogeveen 3 juni 2026
Afgelopen zondag vond de tweede wedstrijd van de seniorencompetitie plaats. De senioren van AVV zitten dit jaar (voor het eerst!) in de tweede divisie en het grote doel is om in deze divisie te blijven. Dat betekent dat het team in de top 28 moet eindigen na drie wedstrijden. Na de eerste wedstrijd stond AVV op een 9e plek, en dus vertrok het team met veel vertrouwen naar Eindhoven. Ondanks wat teleurstellingen, die ook bij sport horen, lieten de atleten van AVV fenomenale resultaten zien en zelfs drie clubrecords!
door Barto Visser 25 mei 2026
Halverwege mei was het zover, ook de senioren mochten beginnen aan hun competitie! Dit jaar is de competitie voor het eerst gemengd en vormen onze mannen en vrouwen één team, bovendien komt AVV na promotie vorig jaar uit in de tweede divisie. Niet alleen de senioren zetten onze vereniging op de kaart, maar ook de pupillen en junioren zitten midden in hun competitie.
door Onno Hoogeveen 3 maart 2026
Na de succesvolle afsluiting van de Kempische Cross Competitie, werd afgelopen zaterdag het crossseizoen afgesloten met de clubcross bij AVV. Speciaal voor onze leden zette de WOC een uitdagend parcours uit in het bos. Hier begon 3 maanden geleden de Kempische Cross Competitie ook met de Wedertcross. Bekend terrein dus voor onze atleten!
door Onno Hoogeveen 1 maart 2026
APELDOORN, 28 februari 2026 – Dit weekend stonden Niels Fiers en Niels Maréchal aan de start van het NK Indoor senioren op de 60 meter. Niels Maréchal kende een bijzonder aanloop naar het kampioenschap. Door een ingescheurde enkelband en twee weken ziekte, had hij zich donderdag al bijna uitgeschreven. Vrijdag besloot hij echter toch even naar de baan te gaan om te voelen hoe het er voor stond, dit bleek verrassend goed.  Door de suboptimale voorbereiding waren de verwachtingen niet hoog en stond hij ontspannen aan de start van een snelle serie. Hierin was hij veilig weg en was het zorgen dat hij in de top 4 zat. Niels finishte als 3 e met een tijd van 6,99s, en plaatste zich daarmee voor de halve finale! In de volgende serie liep Niels Fiers, ook hij kende helaas geen optimale aanloop naar het NK. Na een week ziek zijn en veel vermoeidheid was het moeilijk om te focussen. Zaterdag ontbrak de kracht, waardoor de snelheid om een mooie tijd te lopen helaas miste.
door Onno Hoogeveen 22 februari 2026
Op 22 december vond de laatste wedstrijd van de Kempische Cross Competitie plaats in Waalre. De Paarse Boscross, mede georganiseerd door AVV’s Vidar van Haren, bevatte modderige paden, mul zand, en een regenbui. Alles wat een cross nodig heeft! De AVV’ers haalden veel medailles bij de cross, maar de uitslag van de algehele competitie was al helemaal fenomenaal! In Waalre zagen we vandaag Jazz Raymakers en Raf Huijben door de modder naar het podium lopen bij de pupillen. Bij de mannen U16 liep Kes van Dijk naar een prachtige derde plek toe. Op de korte cross haalde Fabienne Buijs wederom de eerste plek bij de vrouwen. Op de lange cross liep Michael Beuwer bij de senioren naar een mooie tweede plek, Arvo van Haren deed hetzelfde bij de mannen U20. In totaal zagen we wel twintig AVV-atleten de steeds groter wordende plassen trotseren!
door Onno Hoogeveen 26 januari 2026
Sanne Kamerbeek nationaal kampioen hoogspringen
door Onno Hoogeveen 7 november 2025
Update: De Wedertcross zit erop en we kijken terug op een fantastische dag met veel sportieve prestaties en gezelligheid. Namens AVV dank aan alle lopers, supporters én vrijwilligers die dit mogelijk hebben gemaakt! De uitslagen vind je hier . Op zondag 23 november organiseert AVV alweer de Wedertcross! Dit jaar is het, in tegenstelling tot voorgaande jaren, de eerste cross in de Kempische Cross Competitie. De cross loopt door het bos ten noorden van onze atletiekbaan, over verschillende ondergronden, heuveltjes en andere leuke obstakels. Op de wedstrijddag kunnen de startnummers opgehaald worden in onze kantine, waarvandaan de pijlen kunnen worden gevolgd naar de start van het parcours. Het is vanaf de kantine ongeveer 10 minuten wandelen naar de start van het parcours, hou daar rekening mee! Na het lopen van de cross kan het startnummer bij de kraam in het bos worden ingeleverd voor een warme chocolademelk! Inschrijven kan via de volgende link We hopen zoveel mogelijk deelnemers te mogen verwelkomen bij onze cross!